Narkotykowy magazyn w mieszkaniu. 40-latek z Wołomina aresztowany za handel i udzielanie narkotyków nieletnim

Loading the Elevenlabs Text to Speech AudioNative Player...

Blisko 360 gramów marihuany, amfetamina, kokaina, mefedron, MDMA i tabletki LSD – taki arsenał narkotyków znaleźli otwoccy kryminalni w mieszkaniu 40-letniego mieszkańca Wołomina. Mężczyzna jest podejrzany nie tylko o obrót znacznymi ilościami środków odurzających, ale również o udzielanie ich osobom małoletnim. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Otwoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 40-letniego mieszkańca Wołomina, który – jak ustalili śledczy – miał wprowadzać do obrotu znaczne ilości narkotyków, a także udzielać ich osobom niepełnoletnim z terenu powiatu otwockiego.

Sprawa rozpoczęła się od działań operacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Kryminalni zdobyli informacje wskazujące, że jeden z mieszkańców Wołomina może być zaangażowany w dostarczanie środków odurzających młodym osobom.

Po przeprowadzeniu szczegółowych ustaleń policjanci dotarli do miejsca zamieszkania podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, gdzie funkcjonariusze odkryli prawdziwy magazyn narkotyków.

Podczas przeszukania zabezpieczono między innymi blisko 360 gramów marihuany, 42 gramy amfetaminy, 4 gramy mefedronu, 7 gramów kokainy, 9 gramów MDMA oraz tabletki LSD. Wszystkie zabezpieczone substancje zostały przekazane do specjalistycznych badań laboratoryjnych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych oraz udzielania narkotyków osobie małoletniej.

Ze względu na grożącą podejrzanemu surową karę oraz ryzyko utrudniania postępowania, prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Otwocku z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował o umieszczeniu 40-latka w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podkreślają, że walka z przestępczością narkotykową, szczególnie w przypadkach dotyczących osób nieletnich, pozostaje jednym z najważniejszych priorytetów służb. Jak zaznaczają funkcjonariusze, środki odurzające stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia młodych ludzi, a ich zażywanie może prowadzić do trwałych zmian w organizmie oraz problemów społecznych i prawnych.

Dzięki współpracy otwockich kryminalnych z Prokuraturą Rejonową w Otwocku znaczne ilości narkotyków zostały wyeliminowane z nielegalnego obrotu i nie trafią już do potencjalnych odbiorców, w tym osób małoletnich.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Otwocku

Facebook
Twitter
Scroll to Top