W ostatnim czasie na mediach społecznościowych Portalu Otwockiego opublikowaliśmy rolkę, która przedstawia ujęcia z budowy Miejskiego Kompleksu Basenowego w Otwocku. Zaniepokojeni mieszkańcy zasypali naszą redakcję pytaniami o czas oddania tej inwestycji do użytku. Kiedy zatem będzie można popływać w otwockim basenie? Sprawdziliśmy.
Pod koniec maja ubiegłego roku na stronie Urzędu Miasta Otwocka w raporcie z budowy basenu pojawiła się informacja, że “Zespół krytych pływalni razem ze strefą wellness & spa ma być oddany do użytkowania mieszkańcom do końca 2025 roku“. Jak się jednak okazuje, na kąpiel w tym miejscu trzeba będzie poczekać trochę dłużej.
Dzień dobry,
prace na budowie kompleksu miejskich basenów postępują zgodnie z planem.
Umowa z wykonawcą inwestycji obowiązuje do końca 2025 roku.
Zanim nowy obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania musi uzyskać wszelkie niezbędne zgody m.in. od nadzoru budowlanego, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Otwarcie kompleksu miejskich basenów dla mieszkańców planowane jest na wiosnę 2026 roku.
– poinformowała naszą redakcję Aleksandra Czajkowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Otwocka.


Budowany kompleks składać się będzie z 3 poziomów, skomunikowanych ze sobą szybami windowymi.
W obiekcie znajdziecie 2 baseny:
duży basen rekreacyjny z 3 sektorami pływackimi oraz wieloma pozostałymi atrakcjami wodnymi, w tym liczącą 80 metrów zjeżdżalnią czy ogromnym jaccuzi,
oraz basen sportowy: 8 – torowy o długości 25m o głębokości minimalnej 175cm. Przy basenie sportowym znajdować się będą trybuny.





Imponująca wydaje się także strefa 6 saun, w tym między innymi: sauny suche, mokre, parowe, ruska bania oraz specjalna sauna do przeprowadzania tzw. seansów. Po skorzystaniu z sauny schłodzić się będzie można w mini basenie z wodą lodową o temperaturze około 0 stopni a z kolei po wyjściu z bani ruskiej skoczyć do zewnętrznego baseniku z temperaturą wody 10 stopni.
W części rekreacyjno – klubowej znajdować się będzie sala bilardowa, kawiarnia z mini restauracją oraz sala do tańca.
Powstać ma także strefa relaksacyjna z leżakami oraz groty solne.
Na terenie kompleksu znajdziecie 2 strefy gastronomiczne:
Tzw. “bar suchy” – dostępny także dla gości “z ulicy”, z dużym tarasem gastronomicznym, serwujący dania z karty, oraz
“bar mokry”, z oferty którego można będzie skorzystać w przerwie podczas korzystania z atrakcji wodnych kompleksu.
Jak się dowiedzieliśmy – część wypoczynkowa w podziemiu w razie potrzeby będzie namiastką pomieszczenia schronowego. Wykonawcy zastanawiają się także nad tym, czy w ramach tak dużej inwestycji nie powiększyć tego obiektu o dodatkowe parametry schronowe, poprzez na przykład dobudowanie kręgielni, która mogłaby być także wykorzystywana jako schron dla mieszkańców. W dzisiejszych, dziwnych czasach wydaje się to być dobrym pomysłem.
Powierzchnia kompleksu wyniesie 20 tys. m², z czego 7 250 m² stanowić będzie powierzchnia użytkowa. Wokół basenu dostępnych będzie 280 miejsc parkingowych.
Koszt inwestycji wynosi 108 mln zł.
Foto: Redakcja
Czytaj także:
Koniec prac nad odwiertem wody oligoceńskiej w Otwocku