28 stycznia rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania u zbiegu ulic Kołłątaja, Staszica i Świderskiej w Otwocku. W tym miejscu, w niedalekiej odległości od siebie powstają aż dwa ronda. Według pierwotnych założeń, inwestycja ta miała zostać ukończona do końca maja tego roku, jednak od pewnego czasu nic się tam kompletnie nie dzieje…
W ostatnim czasie otrzymywaliśmy liczne wiadomości od czytelników z pytaniami o przyczynę braku postępów w prowadzonych przy Kołłątaja pracach. Kilkakrotnie udaliśmy się w to miejsce i rzeczywiście, zamiast pracowników zastaliśmy rozgrzebaną robotę i hulający po budowie wiatr. O sytuacji, na internetowych grupach informowali także internauci: “Poniedziałek 10.50… piękna pogoda… żywej duszy na budowie… to jaki jest termin oddania tej inwestycji?” – pisze zaniepokojony mieszkaniec.



O powód takiego stanu rzeczy zapytaliśmy Starostwo Powiatowe w Otwocku:
Prace przy budowie rond u zbiegu ulic Kołłątaja i Staszica nie zostały przerwane, jednak z uwagi na specyfikę prowadzonych robót nastąpiła czasowa przerwa w działaniach widocznych bezpośrednio na placu budowy.
W ostatnim czasie wykonawca realizował przebudowę kolizji z sieciami elektroenergetycznymi niskiego i średniego napięcia. Ze względów bezpieczeństwa — podczas prowadzonych na wysokości prac przez wyspecjalizowane ekipy — wstrzymano równoległe roboty budowlane w terenie. Ten etap dobiega już końca, a wykonawca niezwłocznie powróci do pełnej aktywności po jego zakończeniu.
Równolegle oczekiwano także na wykonanie tzw. „przepinki” sieci wodociągowej. Proces ten obejmował przebudowę odcinka wodociągu, przeprowadzenie badań bakteriologicznych oraz uzyskanie odbioru technicznego przez Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (OPWiK).
– odpowiedział Rafał Skwiot, dyrektor i rzecznik prasowy w Wydziale Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku.



Czy zaistniały “zastój” spowoduje, że inwestycja zostanie oddana później niż zakładano?
Jak dowiedział się Portal Otwocki, w poniedziałek, 19 maja na miejsce wrócić ma pokaźna ekipa budowlana i wszystko wskazuje na to, że prace w tym miejscu zostaną ukończone zgodnie z planem, czyli do końca miesiąca. Jest to bez wątpienia bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców, jak i okolicznych przedsiębiorców.
Foto: Redakcja
Czytaj także:
Przebudowa ul. Pułaskiego w Otwocku dobiega końca










