Chuligański rajd po powiecie otwockim. Recydywista zatrzymany dzięki czujności kierowcy autobusu

Loading the Elevenlabs Text to Speech AudioNative Player...

Wandal, który jednej nocy zniszczył witrynę lokalnego zakładu fotograficznego oraz wybił szybę w autobusie komunikacji publicznej, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Do zatrzymania mężczyzny przyczyniła się czujność kierowcy autobusu oraz sprawna współpraca policjantów z Otwocka, Warszawy i Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Do zdarzeń doszło w połowie maja na terenie powiatu otwockiego. W ciągu jednej nocy nieznany wówczas sprawca dopuścił się dwóch aktów wandalizmu. Najpierw zniszczył witrynę jednego z lokalnych zakładów fotograficznych, a następnie uszkodził autobus, wybijając w nim szybę.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Śledczy zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscach zdarzeń oraz przeanalizowali zgromadzony materiał dowodowy. Dzięki temu udało się ustalić rysopis podejrzanego oraz zdobyć informacje, że mężczyzna regularnie podróżuje komunikacją publiczną w kierunku Warszawy.

Przełom nastąpił na terenie stolicy. Jeden z kierowców autobusu rozpoznał pasażera odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego wandala. Niezwłocznie powiadomił służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Na miejsce skierowano patrol Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali i zatrzymali mężczyznę, który następnie został przewieziony do Otwocka.

Działał w warunkach recydywy

Po zatrzymaniu śledczy z Otwocka, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku, przeprowadzili dalsze czynności procesowe. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany nie był osobą przypadkową. W przeszłości odbywał już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, dlatego za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Sąd zdecydował o areszcie

Prokuratura Rejonowa w Otwocku, biorąc pod uwagę chuligański charakter przestępstw, wcześniejszą karalność podejrzanego, brak stałego miejsca zamieszkania oraz fakt, że był on wielokrotnie poszukiwany przez organy ścigania, wystąpiła do Sądu Rejonowego w Otwocku z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do argumentacji prokuratora i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za zniszczenie mienia o charakterze chuligańskim popełnione w warunkach recydywy grozi mu wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Otwocku

Facebook
Twitter
Scroll to Top