Inwestycje: Nowy dojazd do osiedla Ługi i kolejne ronda

W Otwocku planowana jest ważna inwestycja, która połączy osiedle Ługi z ulicą Karczewską. Projekt obejmuje przebicie się ul. Ługi do Karczewskiej przez las na “na tyłach” osiedla Batorego, co ma na celu poprawę komunikacji i usprawnienie ruchu w tej części miasta. Osiedle Ługi, zamieszkałe przez ponad 9000 osób, od dawna boryka się z problemem ograniczonego dostępu do głównych dróg miejskich, a nowa ulica ma to zmienić.

Budowa ronda u zbiegu ulic Karczewskiej, Matejki i Batorego pokazała, jak ważne są takie inwestycje dla płynności ruchu drogowego w mieście. Inwestycja była przyczyną ogromnych korków, uciążliwych nie tylko dla mieszkańców, ale również dla przejazdów tranzytowych. Przyczyną wzmożonego ruchu jest również modernizacja drogi krajowej 801, czyli tzw. Obwodnicy, skąd ruch został przekierowany na Trasę Lubelską i przez centrum Karczewa. Proponowany objazd przez GDDKiA to dodatkowe 55 kilometrów, dlatego wielu kierowców wybiera objazd przez Karczew, co jest bardzo uciążliwe i powoduje duże utrudnienia dla lokalnego ruchu.
Obecnie w planach jest “przebicie” ul. Hallera/Ługi do ul. Karczewskiej na wysokości stadionu miejskiego Otwockiego Klubu Sportowego, jest kluczowym elementem strategii poprawy infrastruktury drogowej w Otwocku a przede wszystkim dla mieszkańców osiedla Ługi. Nowa droga nie tylko ułatwi dojazd mieszkańcom osiedla Ługi, ale również odciąży istniejące trasy i poprawi dostęp do stadionu miejskiego oraz innych obiektów użyteczności publicznej.

Plan Inwestycyjny na Lata 2024-2029

W ramach planu inwestycyjnego na lata 2024-2029, miasto Otwock kontynuuje wielki program utwardzania dróg gminnych, który zakłada budowę lub modernizację ponad 60 ulic. Jest to część większej strategii ogłoszonej przez władze miasta, mającej na celu rozwój infrastruktury i poprawę jakości życia mieszkańców. W planach jest także budowa nowych rond, które mają usprawnić ruch drogowy i zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniach. Przewidziane są ronda w następujących lokalizacjach:

  • Przewoska-Batorego (nowe)
  • Świderska-Kołłątaja (nowe)
  • Samorządowa–Żeromskiego-Borowa (nowe)
  • Narutowicza-Armii Krajowej
  • Narutowicza-Poniatowskiego
  • Poniatowskiego-Pułaskiego
  • Reymonta-Żeromskiego
Znaczenie inwestycji

Inwestycje te mają kluczowe znaczenie dla mieszkańców Otwocka, a zwłaszcza osiedla Ługi. Nowa droga połączy osiedle z resztą miasta, co znacząco poprawi codzienny dojazd do pracy, szkół, sklepów i innych miejsc w północnej części osiedla. Budowa ulicy łączącej osiedle Ługi z ulicą Karczewską to strategiczna inwestycja, która wpłynie na rozwój infrastruktury drogowej w Otwocku. Poprawa komunikacji i bezpieczeństwa na drogach to priorytet dla władz miasta, które w ramach planu inwestycyjnego na lata 2024-2029 konsekwentnie realizują założenia. Mieszkańcy będą jednak jednak musieli uzbroić się w duże zasoby cierpliwości, bowiem o ile budowa nowej nitki pomiędzy Ługami a Karczewską raczej nie wpłynie na przepustowość ulic, o tyle budowa nowych rond i modernizacje ulic mogą uprzykrzyć życie do 2029 r.

Fotografia/Grafika jedynie ilustruje możliwy przebieg ulicy /Google Maps

Facebook
Twitter
Scroll to Top