Inwestycje Drogowe: Andriollego przy mecie, autobus do szpitala na Borowej

Inwestycje drogowe w Otwocku nabierają tempa. Niedawno podpisano umowę na budowę nowoczesnego ronda oraz modernizację ulicy Reymonta. Starosta powiatu otwockiego, Tomasz Laskus, ogłosił, że Powiat Otwocki zdobył na ten projekt ponad 10 milionów złotych dofinansowania z programu Polski Ład.

Podczas wizji lokalnej, z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, w tym prezydenta Otwocka Jarosława Margielskiego, członka Zarządu Powiatu Otwockiego Pawła Walo oraz dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Pawła Grzybowskiego, omówiono kluczowe aspekty inwestycji. Planowane prace obejmują wykonanie nowej nawierzchni na odcinku ulicy Reymonta od ulicy Żeromskiego do ulicy Tatrzańskiej, budowę odwodnienia pasa drogowego, przebudowę chodnika, ścieżek rowerowych oraz zatok autobusowych.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Żeromskiego ma poprawić bezpieczeństwo i przestronność tego ważnego skrzyżowania, które jest strategicznym połączeniem komunikacyjnym, prowadzącym do trasy S17. W trakcie spotkania dyskutowano nad optymalizacją rozwiązań projektowych, w tym planu odwodnienia skrzyżowania, z naciskiem na budowę dodatkowych punktów odwodnienia. Starosta Laskus podziękował prezydentowi Margielskiemu za wsparcie inwestycji, podkreślając, że współpraca między władzami powiatu i gmin jest kluczowa dla efektywnej realizacji projektów.

Projekt modernizacji ulicy Reymonta jest możliwy dzięki środkom Powiatu Otwockiego (670 tysięcy złotych), dotacji celowej z Miasta Otwocka (344 tysiące złotych) oraz dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (10 milionów 450 tysięcy złotych).

Równocześnie prezydent Otwocka, Jarosław Margielski, poinformował o kończących się pracach przy przebudowie ulicy Andriollego. Modernizacja tego odcinka, biegnącego od cmentarza do Medycznej Szkoły Policealnej, obejmuje układanie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz miejsc postojowych przy „Medyku”. Inwestycja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców oraz estetyki ulicy Andriollego.

W kontekście rozpoczynających się prac na ulicy Wesołej, której nawierzchnia asfaltowa będzie gotowa już niebawem, Margielski zwrócił uwagę na znaczenie tej inwestycji dla centralnej części Otwocka. Równocześnie podkreślił, że trwające prace na ulicach Cisowej i Sobieskiego są kluczowe dla usprawnienia komunikacji miejskiej, szczególnie w kontekście dostępu do szpitala przy ulicy Borowej. Komentując postępy, Margielski przypomniał również o niedawno zakończonej realizacji największego projektu budowy 49 odcinków ulic w Otwocku, który w ciągu niespełna roku znacząco zwiększył długość dróg w całym mieście o ponad 12 km. Na zakończenie, prezydent obiecał, że niedługo ujawni szczegóły kolejnych planowanych inwestycji drogowych, które mają przyczynić się do dalszego rozwoju infrastruktury komunikacyjnej Otwocka.

fot: Powiat Otwocki, UM Otwock

Facebook
Twitter
Scroll to Top