Andriollego w weekendy zamknięta

Od 29 czerwca do 31 sierpnia br., w każdy piątek po południu, ulica Andriollego w Otwocku zamienia się w tętniącą życiem przestrzeń kulturalną. Odcinek od ronda Otwockich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata do sklepu PSS „Społem” jest wtedy zamknięty dla ruchu i otwierany ponownie dopiero w poniedziałki rano.

Ta czasowa zmiana organizacji ruchu wynika z licznych imprez plenerowych organizowanych w centrum Otwocka. Letni program kulturalny przyciąga mieszkańców i turystów, oferując szeroką gamę wydarzeń dla każdego.

Bogaty Program Wydarzeń

W każdy piątek, po zamknięciu ulicy, Andriollego staje się sceną dla różnych wydarzeń kulturalnych. Na mieszkańców czekają koncerty, pokazy teatralne, wystawy artystyczne oraz wiele innych atrakcji.

Koncerty na świeżym powietrzu – Co tydzień na głównej scenie występują lokalne zespoły oraz zaproszeni artyści z różnych stron Polski. Muzyka na żywo przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych miłośników dźwięków.

Teatr uliczny – W ramach letnich imprez, organizowane są również przedstawienia teatrów ulicznych. Barwne kostiumy, dynamiczne występy i interakcje z publicznością tworzą niezapomnianą atmosferę.

Wystawy artystyczne – Na ulicy Andriollego prezentowane są prace lokalnych artystów. Można podziwiać malarstwo, rzeźbę oraz rękodzieło, które często są dostępne również do zakupu.

Jarmarki i kiermasze – Na odwiedzających czekają stoiska z rękodziełem, regionalnymi produktami oraz pamiątkami. To doskonała okazja, by nabyć unikatowe przedmioty i wspierać lokalnych twórców.

Pokazy filmowe pod gołym niebem – Wieczorami organizowane są seanse filmowe, gdzie można wygodnie usiąść na leżakach i obejrzeć klasykę kina lub nowości filmowe.

Wyłączenie Parkingu i Apel do Kierowców

W związku z organizacją tych wydarzeń, parking przy ul. Andriollego jest również wyłączony z użytkowania. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość i proponują korzystanie z alternatywnych miejsc parkingowych w innych częściach miasta. Informacje o dostępnych parkingach można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Otwocka oraz na specjalnie ustawionych tablicach informacyjnych w pobliżu zamkniętego odcinka.

Letnie wydarzenia przy ul. Andriollego w Otwocku to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w atmosferze kultury i sztuki. Dzięki różnorodnemu programowi, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy zachęcają do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach i dziękują za zrozumienie w związku z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

fot: MOKTiS

Facebook
Twitter
Scroll to Top