Weekendowa akcja Policji: kaskadowe pomiary prędkości

W najbliższą sobotę, 6 lipca, policjanci będą prowadzić na drogach Mazowsza akcję “kaskadowy pomiar prędkości”. W szczególności kontrole obejmą kluczowe dla stolicy trasy wylotowe z okolic Otwocka, m.in. Południowa Obwodnica Warszawy oraz trasa S17 prowadząca do Lublina. W okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest większe, szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności na drodze.

Patrole będą rozmieszczone kolejno na krótkich odcinkach tras, co pozwoli na prowadzenie kontroli w różnych miejscach w tym samym czasie. Policja planuje wykorzystanie zarówno statycznych punktów pomiaru prędkości, jak i dynamicznych pomiarów, szczególnie w miejscach, gdzie istnieje większe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

“Mimo że nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem” – podkreśliła mazowiecka policja.

Do działań będą używane oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Niebezpieczna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych, które często wynikają z niedostosowania prędkości do warunków na drodze. Każdego roku, zbyt szybka jazda przyczynia się do ponad jednej trzeciej wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Sobotnie działania mają na celu ograniczenie tych zagrożeń.

Policja apeluje do wszystkich podróżujących, aby zachowali rozwagę i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Facebook
Twitter
Scroll to Top