Metallica na Narodowym: Weekendowe utrudnienia w dojazdach do i z Otwocka

W piątek i niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się koncerty zespołu Metallica, co niewątpliwie jest dla wszystkich fanów wiekopomnym wydarzeniem. Ale, w związku z tym stołeczni urzędnicy ostrzegają przed utrudnieniami, które dotkną mieszkańców i podróżujących przez Saską Kępę. Apelują również do fanów zespołu, aby skorzystali z komunikacji miejskiej, jako najwygodniejszej opcji dojazdu.

W tych dniach od godziny 17:00 ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 21:00 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary między: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych oraz ul. Wał Miedzeszyński, al. Stanów Zjednoczonych, ul. Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie obejmą pojazdów osób z identyfikatorami SK, taksówek, jednośladów i autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Osoby podróżujące do i z Otwocka mogą napotkać szczególne trudności, ponieważ zablokowane będą główne trasy. W celu uniknięcia Saskiej Kępy, Wału Miedzeszyńskiego i Pragi Południe, sugerujemy alternatywne trasy:

  • Skorzystać z trasy przez Most Siekierkowski i dalej ulicą Marsa, co pozwoli ominąć newralgiczne obszary.
  • Można również wybrać trasę przez Most Łazienkowski, a następnie skierować się na ulicę Ostrobramską, która połączy z ul. Marsa i dalej prowadzi w kierunku Otwocka.
  • Trasę POW z Centrum na Terespol, należy jednak się liczyć ze wzmożonym ruchem przedweeknedowym.

Policja może również zdecydować o zamknięciu poszczególnych ulic, co wpłynie na zmiany tras autobusów. W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, autobusy linii 102, 125 i 202 będą kierowane na ul. Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska). Linie 146 i 147 pojadą Wybrzeżem Szczecińskim i ul. Zamoście. Jeśli zamknięte zostaną również ul. Zamoście i Zamoyskiego, autobusy linii 135 będą kursować ul. Targową, a 146 i 147 przez al. Zieleniecką.

Po koncertach, około godziny 23:00, może dojść do zamknięcia mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. W takim przypadku na objazdy skierowane będą tramwaje linii 7, 9, 22, 24 oraz autobusy linii 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72. Zostanie uruchomiona zastępcza linia Z-9, kursująca między rondem Wiatraczna a placem Zawiszy przez most Łazienkowski.

Osoby podróżujące z i do Otwocka powinny wziąć pod uwagę te zmiany i zaplanować alternatywne trasy, aby uniknąć utrudnień.

Facebook
Twitter
Scroll to Top