Rozbudowa ulicy Pułaskiego i Ślusarskiego w Otwocku

W Otwocku rusza kolejna kluczowa inwestycja drogowa. Umowa na rozbudowę zniszczonej ul. Pułaskiego i ul. Ślusarskiego, na odcinku od ul. Karczewskiej do Ronda Polskiego Państwa Podziemnego, została podpisana. Prace budowlane mają rozpocząć się po wakacjach.

Na odcinku o długości 609 metrów zostanie poszerzony pas drogowy. W ramach inwestycji zostaną wykonane:

  • nowa jezdnia,
  • chodniki,
  • zjazdy do posesji,
  • dodatkowe miejsca postojowe oraz parkingi dla niepełnosprawnych,
  • ciąg pieszo-rowerowy i ścieżka rowerowa, która zapewni ciągłość ruchu rowerowego pomiędzy ul. Karczewską a Rondem Polskiego Państwa Podziemnego przy cmentarzu.

Ponadto, planowana jest przebudowa kolizji teletechnicznych i elektroenergetycznych. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 6 milionów 376 tysięcy złotych, z czego 70% to dofinansowanie pozyskane przez Miasto Otwock z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prezydent Otwocka, Jarosław Margielski, podkreślił znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców miasta: “Rozbudowa ul. Pułaskiego i ul. Ślusarskiego to kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w Otwocku, który przyniesie korzyści zarówno kierowcom, jak i pieszym oraz rowerzystom.”

Inwestycje drogowe w Otwocku

Otwock od kilku lat intensywnie inwestuje w rozwój infrastruktury drogowej. W ramach wcześniej zrealizowanych projektów, miasto zmodernizowało kilka kluczowych ulic oraz wprowadziło udogodnienia dla pieszych i rowerzystów.

Jedną z najważniejszych inwestycji była modernizacja ul. Reymonta, która obejmowała budowę nowych nawierzchni jezdni, chodników oraz oświetlenia ulicznego. Zrealizowano również budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Reymonta z ul. Kołłątaja, co znacznie poprawiło płynność ruchu w tym rejonie.

Kolejnym znaczącym projektem była budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Matejki, która połączyła centrum miasta z terenami rekreacyjnymi nad rzeką Świder. Dzięki temu, mieszkańcy Otwocka zyskali bezpieczny i wygodny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Nie mniej ważnym projektem była rozbudowa ul. Andriollego, jednej z głównych arterii miasta. Inwestycja ta obejmowała nie tylko poszerzenie jezdni, ale także budowę nowych chodników, miejsc parkingowych oraz poprawę infrastruktury teletechnicznej.

Otwock konsekwentnie dąży do poprawy jakości życia swoich mieszkańców poprzez realizację kluczowych inwestycji drogowych. Rozbudowa ul. Pułaskiego i ul. Ślusarskiego jest kolejnym krokiem w tym kierunku, zapewniając nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę dla wszystkich użytkowników dróg.

fot: facebook.com/JaroslawMargielski

Facebook
Twitter
Scroll to Top