“Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na tory. Sprawdź ceny biletów nad morze

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim powraca popularny wakacyjny pociąg “Słoneczny”, łączący Mazowsze z Pomorzem. Koleje Mazowieckie ogłosiły, że pierwszy kurs tego lubianego połączenia odbędzie się 22 czerwca, prowadząc trasą z Warszawy do Ustki i z powrotem do stolicy.

Pociąg “Słoneczny” będzie kursował codziennie, przez cały tydzień, na trasie Warszawa – Gdynia Główna – Ustka – Warszawa. Inauguracyjny kurs odbędzie się 22 czerwca, a ostatni przejazd zaplanowano na 1 września. “Słoneczny” wyruszy ze stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 06.40, przyjedzie do Gdyni Głównej o godzinie 10.21, a do Ustki dotrze o 12.22. Powrót do Warszawy zaplanowano na godzinę 14.03, a zakończenie podróży na stacji Warszawa Zachodnia przewidziano na godzinę 19.42.

Ceny biletów na pociąg “Słoneczny” pozostają niezmienione w porównaniu do ubiegłego roku. Bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki kosztuje 75 zł (bilet studencki: 36,75 zł), a do Trójmiasta 60 zł (bilet studencki: niecałe 30 zł).

Wprowadzono także nową formułę dla pociągu “Słoneczny – BIS”, który będzie kursował między Warszawą a Trójmiastem. Pociąg “Słoneczny – BIS” pojawi się na torach w dwóch terminach: 6-7 lipca na czas festiwalu Open’er oraz w długi weekend sierpniowy, 15 i 18 sierpnia.
Dodatkowo, w tym roku obowiązuje specjalna oferta na przejazdy na trasie Słupsk – Ustka. Minimalna cena biletu według tej oferty dla relacji Ustka – Słupsk wynosi 7 zł, a maksymalna dla relacji Gdynia – Ustka – 27 zł.
Jak co roku, pociąg “Słoneczny” składa się z klimatyzowanych wagonów piętrowych. Pasażerowie mogą bezpłatnie przewieźć psa lub rower.

fot: Koleje Mazowieckie

Facebook
Twitter
Scroll to Top