Przestępczość nie zwalnia

Przestępczość w powiecie nie zwalnia. Policjanci ze stałą częstotliwością zatrzymują pijanych kierowców oraz tych pod wpływem innych środków odurzających.

W ostatni weekend otwoccy patrolowcy zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu sądowego. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że to nie jego jedyny problem, ponieważ badanie wykazało obecność kokainy i amfetaminy w organizmie mężczyzny. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która objęła mężczyznę policyjnym dozorem.

Pościg i zatrzymanie

Podczas patrolowania ul. Matejki w Otwocku, policjanci zauważyli znanego im osobiście mężczyznę kierującego Peugeotem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, co skłoniło funkcjonariuszy do zatrzymania go do kontroli. Na sygnały świetlne i dźwiękowe 58-latek zareagował przyśpieszeniem i ucieczką w boczne ulice. Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać pojazd i wyciągnąć mężczyznę z auta.

Badanie na obecność alkoholu nic nie wykazało, jednak test na narkotyki ujawnił obecność kokainy i amfetaminy w organizmie mężczyzny. Zatrzymany został przewieziony do komendy, gdzie postawiono mu zarzuty kierowania pod wpływem środków odurzających, podczas obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niestosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, prokurator zdecydował się na objęcie 58-latka policyjnym dozorem.


Pijany 44-latek spowodował wypadek i próbował uciec

Nietrzeźwy 44-latek kierujący Mercedesem wypadł z drogi i dachował, po czym próbował oddalić się od samochodu. Policjanci szybko go zatrzymali. 44-latek stracił prawo jazdy i usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Akcja zatrzymania

We wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dostali zgłoszenie o zdarzeniu, podczas którego Mercedes wypadł z drogi i dachował. Na miejscu zdarzenia zastali zamknięty samochód leżący na dachu. Rozpoczęli przeszukanie terenu w celu odnalezienia kierowcy i wkrótce zauważyli maszerującego 44-latka, który na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo. Mężczyzna miał zakrwawione ubranie i obrażenia wskazujące, że to on kierował pojazdem.

Od 44-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie policjanci pobrali od niego krew do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany, stracił prawo jazdy, a 2700 zł, które posiadał, zostało zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Prokuratorskie działania

44-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która zadecyduje o jego dalszym losie.


Obie sprawy pokazują zdecydowane działania otwockiej policji w walce z przestępczością drogową. Regularne kontrole i szybkie reakcje funkcjonariuszy skutecznie eliminują z dróg kierowców stanowiących zagrożenie dla innych użytkowników.

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
Scroll to Top