Oświadczenie rzecznika firmy Stok Developer ws. działki na Kolorowej

Publikujemy Państwu oświadczenie firmy Stok Developer w sprawie oskarżeń Wspólnoty z ulicy Kolorowej 9 i 9A, która wyrażała swoje niezadowolenie podczas Święta Kapelusza w parku miejskim w minioną niedzielę. Barbara Stocka, włascicielka firmy Stok Developer była jedną z organizatorek tego wydarzenia.

“Oświadczenie w sprawie bezpodstawnych oskarżeń Wspólnoty Kolorowa 9 i 9 A w Otwocku w spr. działki nr 31/1

“Firma Stok Developer działa na terenie Otwocka od ponad 40 lat zawsze dochowując najwyższych standardów etycznych, jak również działając zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi.

Mając na uwadze wieloletnie doświadczenia oraz przy zachowaniu najwyższych standardów została zbudowana i sprzedana również inwestycja przy ulicy Kolorowej w Otwocku-Świdrze. Inwestycja została oddana do użytku zgodnie z obowiązującymi wszystkimi przepisami określonymi dla budownictwa mieszkaniowego, także z drogą dojazdową.

Firma Stok Deweloper nie wyrażała sprzeciwu na tymczasowe korzystanie z prywatnego terenu należącego do firmy, na powierzchni którego mieszkańcy wyznaczyli sobie dodatkową drogę dojazdową z terenu wspólnoty do ul. Kolorowej. Tym samym właściciel Stok Deweloper podjął próbę negocjacji już w 2006 r. sprzedaży wspomnianej działki za symboliczną, znacznie niższą od rynkowej ceny. Na przestrzeni 18 lat nie udało się znaleźć porozumienia, co w konsekwencji doprowadziło do sprzedaży działki prywatnemu inwestorowi. Firma Stok Developer nie posiada wiedzy jakie dalsze plany związane z działką ma nowy właściciel.

Firma Stok Developer na przestrzeni lat próbowała znaleźć rozwiązanie ze wspólnotą, która żądała oddania działki na co firma Stok Developer nie mogła się zgodzić. Obecnie firma Stok Developer nie posiada ani własności ani możliwości wpłynięcia na decyzje nowego właściciela działki.”

Facebook
Twitter
Scroll to Top