Adam Struzik ponownie marszałkiem województwa mazowieckiego

W poniedziałek radni sejmiku mazowieckiego po raz kolejny wybrali Adama Struzika na marszałka województwa. Struzik pełni tę funkcję nieprzerwanie od 2001 roku.

Sesja sejmiku, podczas której dokonano wyboru, była już czwartą próbą zebrania się radnych w tej sprawie. Wcześniejsze obrady były kilkakrotnie przekładane.

Podczas wystąpienia, Adam Struzik przedstawił swoją wizję rozwoju Mazowsza. Jako priorytety wskazał równomierny rozwój regionu, wspieranie przedsiębiorczości, walkę z wykluczeniem komunikacyjnym oraz poprawę zdrowia mieszkańców.

W tajnym głosowaniu udział wzięło 49 spośród 51 uprawnionych radnych. Oddano 48 ważnych głosów, z czego 33 radnych poparło kandydaturę Struzika, jedna osoba była przeciw, a 14 osób wstrzymało się od głosu.

Sejmik bez Marszałka

W tegorocznych wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego najwięcej mandatów zdobyło PiS (21), za nimi uplasowała się KO (20), Trzecia Droga (8), a Lewica i Konfederacja uzyskały po jednym mandacie. Adam Struzik, dzięki w dużej mierze swojej długoletniej działalności, zdobył w wyborach samorządowych najwyższy wynik w kraju uzyskując 74 814 głosów.

Fot. Flickr – European Committee of the Regions

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top