Niebezpieczny pościg zakończony zatrzymaniem przestępcy

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku podjęli skuteczną akcję zatrzymania 44-letniego mężczyzny, który podczas przepustki z zakładu karnego postanowił wrócić do przestępczego procederu. Mężczyzna, który był poszukiwany w związku z włamaniem do biura firmy budowlanej, został zatrzymany po niebezpiecznym pościgu, podczas którego próbował uciekać przed policyjnym radiowozem.

Sprawa sięga października ubiegłego roku, gdy 44-latek wyszedł na przepustkę z jednego z zakładów karnych. Zamiast wrócić do miejsca odbywania kary, postanowił kontynuować działalność przestępczą. Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali go jako podejrzanego w sprawie kradzieży z włamaniem, gdzie skradziono około 8000 złotych.

Śledztwo przyniosło przełom, gdy kryminalni uzyskali informację, że mężczyzna porusza się pojazdem Audi w kierunku powiatu garwolińskiego. Po zauważeniu podejrzanego samochodu, policjanci podjęli próbę zatrzymania, jednak 44-latek podjął desperacką próbę ucieczki. Po dramatycznym pościgu, który zakończył się na jednej z polnych dróg, mężczyzna próbował staranować radiowóz, jednak został unieruchomiony i zatrzymany przez operacyjnych.

Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów, w tym kradzież z włamaniem, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu, uszkodzenie radiowozu oraz bezprawne uwolnienie się. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku wystąpił do Sądu Rejonowego o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, a 44-latek został umieszczony w areszcie na okres 3 miesięcy.

Sprawa ta stanowi kolejny przykład determinacji policji i organów ścigania w zwalczaniu przestępczości, jak również podkreśla konieczność ścisłej kontroli nad osobami korzystającymi z przepustek z zakładów karnych.

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top