Linia autobusowa Otwock – Góra Kalwaria – będzie, ale z opóźnieniem

Mieszkańcy Otwocka i Góry Kalwarii muszą poczekać do września na uruchomienie nowego połączenia autobusowego przez Kosumce. Pierwotnie planowano rozpoczęcie kursów w czerwcu, ale z powodów administracyjnych i budżetowych start linii został przesunięty.

Karolina Zowczak, wiceprezes Związku Komunikacyjnego „Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe”, wyjaśnia: -Musimy zwołać zgromadzenie i zmienić plan budżetowy, ponieważ aby dać zlecenie, musimy mieć możliwość w planie finansowym Związku Komunikacyjnego. Z tego co wiem, włodarze obu zaprzyjaźnionych gmin, czyli Karczewa i Góry Kalwarii, skłaniają się, żeby to ruszyło po wakacjach, od 1 września.

Na początku roku przekazana została informacja, że samorządy przygotowują się do uruchomienia nowej linii autobusowej. Obecnie wykonawca został już wybrany i podpisano z nim umowę. Konkrety dotyczące nowego połączenia mają być ustalone na spotkaniu 11 czerwca.

Linia ma wykonywać dziewięć kursów dziennie w każdą stronę i będzie współfinansowana przez wojewodę mazowieckiego w ramach funduszu przewozów autobusowych.

Szczegóły dotyczące nowej linii:

  • Trasa: Otwock – Kosumce – Góra Kalwaria
  • Liczba kursów: 9 kursów dziennie w każdą stronę
  • Data rozpoczęcia: 1 września 2024 r.
  • Wykonawca: wybrany i umowa podpisana

Dzięki nowemu połączeniu mieszkańcy zyskają wygodny dostęp do komunikacji między Otwockiem a Górą Kalwarią, co znacznie ułatwi codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy na zakupy.

Czy możliwy jest powrót linii autobusowej Otwock-Karczew-Góra Kalwaria?

Foto: Pixabay

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top