Otwoccy policjanci zatrzymali niebezpiecznego włamywacza

Otwoccy policjanci, przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne włamania i kradzieże samochodów. Mężczyzna, znany z “bogatej historii kryminalnej”, trafił na trzy miesiące do aresztu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego od pewnego czasu analizowali nasilenie przypadków kradzieży, włamań i kradzieży pojazdów na terenie powiatu otwockiego. Choć zdarzenia na pierwszy rzut oka wydawały się niezwiązane, kryminalni zauważyli podobieństwa w postępowaniu sprawcy. Przestępca działał z niebywałą zuchwałością i opanowaniem, włamując się do domów nawet w obecności domowników. Policjanci doszli do wniosku, że mają do czynienia z niebezpiecznym i dobrze zorganizowanym złodziejem.

Dotychczas prowadzone indywidualne działania operacyjne pozwoliły odzyskać dwa skradzione pojazdy: Nissana oraz Volkswagena. Mimo to, sprawca nadal pozostawał na wolności. Wobec tego zdecydowano się na połączenie wszystkich podobnych spraw i podjęcie wspólnych działań, w które zaangażowano policjantów z różnych komórek i komisariatów. Ślady zabezpieczone przez grupę dochodzeniową zostały przesłane do analizy specjalistom z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji.

Wspólna praca operacyjna pozwoliła ustalić tożsamość i miejsce pobytu podejrzanego na terenie Warszawy. Ze względu na możliwość ucieczki i niebezpieczeństwo, jakie mógł stanowić, otwoccy policjanci przeprowadzili zatrzymanie przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie. Włamywacz został zatrzymany przed jednym z domów w Warszawie.

W Prokuraturze Rejonowej w Otwocku, 37-latek usłyszał łącznie 9 zarzutów, w tym dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży w warunkach recydywy oraz kradzieży tablic rejestracyjnych i używania nieprzypisanych tablic rejestracyjnych. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W sprawie tej Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła śledztwo, które pozwoliło na zebranie obciążającego materiału dowodowego. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top