Wiązowna przypomina mieszkańcom. Darmowe powiadomienia SMS

W gminie Wiązowna obowiązuje system odbioru odpadów, który ma na celu usprawnienie procesu segregacji i odbioru śmieci. W 2023 roku firma zajmująca się odbiorem odpadów zebrała 7 778,72 Mg śmieci. Aby system działał sprawnie, ważne jest, aby mieszkańcy byli na bieżąco informowani o terminach odbioru.

Deklaracja odpadowa i powiadomienia SMS

Przy składaniu deklaracji o wysokości opłat za odbieranie odpadów, można wpisać numer telefonu. Dzięki temu gmina wysyła bezpłatne powiadomienia SMS o terminach odbioru śmieci sprzed domów. Powiadomienia te pomagają uniknąć sytuacji, w których worki są niszczone przez zwierzęta lub mieszkańcy zapominają wystawić śmieci na czas.

Wszystkie informacje o systemie odbioru odpadów w gminie dostępne są tutaj.

Zgłaszanie numeru telefonu do powiadomień

Aby zgłosić numer telefonu do systemu powiadomień, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: p.kowalska@wiazowna.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz adres nieruchomości, do której przypisany będzie numer telefonu. Zgłoszenia można przesyłać przez cały rok.

Inne powiadomienia SMS

Istnieje również możliwość zapisania się do ogólnogminnego systemu powiadamiania, który obejmuje informacje o utrudnieniach na drogach, awariach wodociągu oraz ciekawych wydarzeniach w okolicy. Aby się zapisać, należy odwiedzić stronę eobywatel.tuwiazowna.pl/subskrypcja/new, zaznaczyć interesujące opcje, podać numer telefonu i kliknąć „Subskrybuj”. Alternatywnie, zgłoszenie można wysłać na adres mailowy: i.trzaska@wiazowna.pl, podając numer telefonu oraz adres e-mail, a gmina doda wskazany numer do bazy SMS.

Korzyści z systemu powiadomień

Dzięki systemowi powiadomień SMS mieszkańcy mogą być pewni, że śmieciarka przyjedzie po konkretny rodzaj odpadów w wyznaczonym dniu. Powiadomienia pomagają również w zaplanowaniu wystawienia odpadów, co zapobiega ich niszczeniu przez zwierzęta i utrzymuje porządek w gminie.

Korzystanie z systemów powiadamiania SMS w gminie Wiązowna ułatwia życie mieszkańcom, zapewniając aktualne informacje o terminach odbioru śmieci oraz innych ważnych sprawach. Zachęca się wszystkich do zapisania do systemu i pozostania w kontakcie, aby życie w gminie Wiązowna było jeszcze bardziej zorganizowane i komfortowe.

Foto: Pixabay

Facebook
Twitter
Scroll to Top