Wiązowna: Twoja opinia jest ważna. Budowa skateparku

Gmina Wiązowna serdecznie zaprasza mieszkańców do wyrażenia swojej opinii na temat planowanej budowy skateparku w Gliniance na działce nr 412/1, obręb geodezyjny Lipowo, przy ul. Napoleońskiej 53a. Uwagi i wnioski można składać do końca czerwca 2024 r. Państwa zdanie jest kluczowe dla stworzenia przestrzeni, która będzie odpowiadała potrzebom i oczekiwaniom lokalnej społeczności.

Tereny rekreacyjne w Gminie Wiązowna

Gmina Wiązowna może się pochwalić kilkoma obszarami przeznaczonymi do aktywnego wypoczynku, rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach. Planuje również tworzenie nowych miejsc tego typu, które cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodzieży. Miejsca te umożliwiają aktywne spędzanie czasu poprzez trenowanie umiejętności na rowerach, rolkach czy deskorolkach.

Propozycja zagospodarowania terenu

W ramach zagospodarowania przestrzeni za istniejącym placem zabaw przy żłobku w Gliniance (ul. Napoleońska 53a) planowane jest stworzenie nowego skateparku. Proponowane zagospodarowanie terenu obejmuje:

 • Urządzenia siłowni plenerowej – możliwość rozwoju aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.
 • Stół do teqballa – nowa atrakcja sportowa łącząca elementy piłki nożnej i tenisa stołowego.
 • Strefa skateparku o utwardzonej nawierzchni betonowej wyposażona w:
  • Rampę – do jeżdżenia po krawędzi, ślizgania i trików wykonywanych w powietrzu.
  • Quater – element obwodowy używany do obracania się, z możliwością ustawienia kilku quaterów w jednym rzędzie.
  • Piramidę – centralny obiekt, który może mieć murek lub poręcze.
  • Bank z railami – rampę obwodową w kształcie nasypu, używaną do wykonywania różnych trików i obracania się, a także do rozpędzania się w celu najazdu na inne urządzenia.

Twoje opinie i wnioski

Po zebraniu wszystkich wniosków od mieszkańców, stworzona zostanie koncepcja zagospodarowania terenu, uwzględniająca zarówno uzyskane opinie, jak i możliwości przestrzenne określone prawem budowlanym. To dzięki uwagom i wnioskom mieszkańców wiele prowadzonych inwestycji jest realizowanych sprawniej i zgodnie z oczekiwaniami lokalnej społeczności.

Jak zgłaszać opinie?

Opinie i wnioski można składać elektronicznie na adresy:

Termin składania uwag upływa 30 czerwca 2024 r.

Więcej informacji na ten temat udziela Emilia Szaruga z Wydziału Inwestycji. Można się z nią skontaktować telefonicznie pod numerem 22 512 58 61 lub mailowo na adres e.szaruga@wiazowna.pl.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Wiązowna do aktywnego udziału w konsultacjach dotyczących budowy skateparku w Gliniance. Wasze opinie i sugestie są kluczowe dla stworzenia miejsca, które będzie służyło całej społeczności.

Foto: Pixabay

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top