Wiem, umiem, stosuję – klucz przy pierwszej pomocy

Mieszkańcy Józefowa i okolic będą mieli szansę uczestniczyć wyjątkowym wydarzeniu – pokazie działania świadków zdarzenia oraz strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w sytuacji wypadku komunikacyjnego. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 26 maja, o godzinie 13:00 na parkingu wewnętrznym przy Urzędzie Miasta (wjazd od ul. Parkowej).

Program wydarzenia

Pokaz ratownictwa medycznego będzie częścią Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. W trakcie pokazu mieszkańcy będą mogli zobaczyć, jak powinno się prawidłowo reagować w sytuacji wypadku komunikacyjnego – od działań świadków zdarzenia aż po profesjonalne działania strażaków OSP.

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

Po pokazie odbędzie się turniej wiedzy i umiejętności dla mieszkańców Józefowa. Dotyczyć on oczywiście będzie wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 4.500 zł. Wśród nagród znajdą się między innymi:

  • Voucher do Aquaparku
  • Voucher do Parku Trampolin
  • Domowe apteczki ratownicze
  • Apteczki rowerowe

Cel projektu

Pokaz ratownictwa medycznego i turniej wiedzy są finansowane z budżetu obywatelskiego w ramach projektu nr 18 “Pierwsza pomoc – Umiem – Wiem – Stosuję”. Projekt ten ma na celu uświadomienie mieszkańcom, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest trudne i każdy z nas może to zrobić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Znaczenie pierwszej pomocy

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna. W sytuacjach zagrożenia życia, szybka i odpowiednia reakcja może uratować życie poszkodowanego. Dlatego też serdecznie zachęcamy do udziału w pokazie i konkursie, aby zdobyć i utrwalić wiedzę oraz umiejętności, które mogą okazać się bezcenne w codziennym życiu.

Zapraszamy do wspólnego udziału i nauki, a także do zabawy w przyjaznej atmosferze Pikniku Rodzinnego. Bądźmy razem tego dnia i nauczmy się, jak możemy pomóc sobie nawzajem w razie potrzeby.

Foto: UM Józefów/pixabay

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top