VIII Integracyjny Bieg 24-godzinny

Już 24 maja rozpocznie się VIII Integracyjny Bieg 24-godzinny. To świetna okazja do aktywności fizycznej i integracji społecznej.

Organizatorami biegu integracyjnego są Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku oraz UKS „Sportowa Majowa”. To wydarzenie sportowe ma na celu nie tylko popularyzację biegania, ale również integrację osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną oraz promocję organizatorów.

Opis wydarzenia

Bieg integracyjny jest otwarty dla wszystkich chętnych uczestników i ma wyjątkową formułę – będzie trwał nieprzerwanie przez 24 godziny. W tym czasie na bieżni o długości 400 metrów musi przebywać przynajmniej jeden zawodnik, który może biec lub maszerować. Każdy uczestnik może dołączyć w dowolnym momencie trwania biegu.

Cele biegu

  1. Popularyzacja Biegania: Bieganie jest jedną z najprostszych form aktywności fizycznej, dostępną dla niemal każdego. Organizatorzy pragną zachęcić jak najwięcej osób do podjęcia tej formy ruchu.
  2. Integracja Społeczna: Wydarzenie ma na celu zbliżenie osób z niepełnosprawnością do środowiska lokalnego, tworząc okazję do wspólnej aktywności i wzajemnego wsparcia.
  3. Promocja Organizatorów: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku oraz UKS „Sportowa Majowa” chcą zaprezentować swoją działalność i zaangażowanie w propagowanie sportu i integracji społecznej.

Informacje praktyczne

  • Deklaracja Uczestnictwa: Udział w biegu odbywa się na własną odpowiedzialność po wypełnieniu deklaracji uczestnictwa. Osoby niepełnoletnie mogą zostać zgłoszone przez swoich prawnych opiekunów, a w godzinach od 22:00 do 6:00 muszą być pod opieką dorosłego.
  • Opłata Startowa: Koszt udziału wynosi 10 zł dla dorosłych, natomiast dzieci i osoby z niepełnosprawnością mogą uczestniczyć bezpłatnie.
  • Medale i Nagrody: Każdy, kto pokona co najmniej 10 okrążeń, otrzyma pamiątkowy medal. Na zakończenie imprezy odbędzie się wręczenie nagród specjalnych oraz losowanie upominków wśród uczestników.

Bieg integracyjny to doskonała okazja, aby spędzić aktywnie czas, zbliżyć się do innych członków społeczności oraz wspierać ważne inicjatywy lokalne. Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia tego wspaniałego wydarzenia!

Facebook
Twitter
Scroll to Top