Potrącił na przejściu dla pieszych – wydmuchał 2,2 promila

Kierowca zatrzymany w ostatnim czasie przez otwocką drogówkę stoi teraz przed poważnymi konsekwencjami. Grozi mu nawet kara 3 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Sprawa dotyczy incydentu, w którym potrącił on mężczyznę przekraczającego przejście dla pieszych. Na szczęście ofiara odniosła jedynie materialne straty, jednak incydent ten stanowi przypomnienie o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą jazda po alkoholu.

Wydarzenie miało miejsce w poniedziałek, kiedy to policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych. Na miejscu zdarzenia zastali nietrzeźwego kierowcę oraz mężczyznę, który został potrącony. Po odwiezieniu kierowcy na komisariat w Otwocku wydmuchał blisko 2,2 promila alkoholu.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz to sąd będzie decydował o jego dalszym losie. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Należy podkreślić, że mimo licznych działań prewencyjnych, wciąż zdarzają się przypadki kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo samego kierowcy, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Ostatni incydent stanowi kolejne przypomnienie o konieczności ostrożności i przestrzegania przepisów drogowych, zwłaszcza dotyczących picia alkoholu przed jazdą.

PIŁEŚ NIE JEDŹ!

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top