Otwock: Zatrzymany recydywista z ponad 2,5 kg narkotyków

Otwoccy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję zabezpieczając ponad 2,5 kilograma narkotyków na posesji poszukiwanego recydywisty. Zatrzymany 40-latek, który był poszukiwany przez organy ścigania, został postawiony przed poważnymi zarzutami wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Operacja, która doprowadziła do zatrzymania recydywisty, była owocem tygodni pracy operacyjnej i analizy środowiska przestępczego. Policjanci zidentyfikowali miejsce, gdzie przechowywane były niebezpieczne substancje i podjęli działania. Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec Józefowa, został schwytany, a jego posesja poddana dokładnemu przeszukaniu. W operacji uczestniczył również policyjny pies szkolony do tropienia narkotyków, co dodatkowo zwiększyło skuteczność działań.

Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli nie tylko znaczną ilość narkotyków, ale także gotówkę i inne przedmioty związane z handlem nimi. W sumie skonfiskowano 2 655 gram narkotyków, w tym mefedron, amfetaminę i marihuanę. Zatrzymany mężczyzna, prócz zarzutów związanych z handlem narkotykami, był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Po zatrzymaniu, 40-latek stanął przed Prokuraturą Rejonową w Otwocku, gdzie usłyszał poważne zarzuty związane z handlem narkotykami. Z uwagi na jego status recydywisty, grozi mu surowa kara do 18 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zawnioskowała o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania, co zostało potwierdzone przez Sąd Rejonowy w Otwocku. Mężczyzna trafił do aresztu na okres 3 miesięcy, oczekując na dalsze postępowanie w sprawie.

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top