Józefów uhonorowany tytułem “Lidera Edukacji”

Józefów, razem z kilkoma innymi miastami, został uznany za “Lidera Edukacji” przez Związek Miast Polskich. To prestiżowe wyróżnienie przyznane przez organizację, która docenia osiągnięcia miast w dziedzinie edukacji na przestrzeni ostatnich lat.

Kryteria oceny obejmowały przede wszystkim wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz efektywne zarządzanie i racjonalne finansowanie oświaty. Wskaźnik wyników egzaminów został wyliczony jako średni wynik ze wszystkich egzaminów wchodzących w skład egzaminu ósmoklasisty, uwzględniając lata szkolne od 2020-2021 do 2022-2023 i dane publikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dodatkowo, bazując na sprawozdaniach budżetowych publikowanych przez Ministerstwo Finansów, uwzględniono również wskaźnik kosztów ponoszonych na edukację przez miasta.

Józefów został wyróżniony w kategorii małych i średnich miast, obok innych laureatów, takich jak Podkowa Leśna, Milanówek, Piaseczno, Siechnice, Niepołomice i Brwinów. Uczniowie tych miast osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminach ósmoklasistów, a samorządy wykazały się doskonałym zarządzaniem i finansowaniem edukacji.

Warto podkreślić, że do oceny brano zarówno wyniki uczniów ze szkół publicznych, jak i prywatnych, co świadczy o wszechstronności podejścia do edukacji.

Nagrody zostały oficjalnie wręczone 13 maja podczas forum Local Trends 2024 w Sopocie. Miasto Józefów reprezentował zastępca burmistrza Piotr Gąszcz.

To wyróżnienie stanowi potwierdzenie wysiłków podejmowanych przez społeczność Józefowa w dziedzinie edukacji oraz dowód na to, że miasto znajduje się na czele polskiego systemu edukacyjnego. Niech będzie to inspiracją dla innych miast do kontynuowania wysiłków na rzecz doskonalenia systemu oświatowego i zapewnienia jak najlepszej edukacji dla młodego pokolenia.

Foto: FB Józefów Miasto

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top