Szamańskie rytuały – kara więzienia za narkotyczne mikstury

W wyniku skoordynowanej akcji policji, grupa podejrzanych związanych z organizowaniem narkotycznych ceremonii została zatrzymana w powiecie mińskim. Według informacji uzyskanych od Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, cztery osoby zostały zatrzymane pod zarzutem wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, w tym nielegalnych substancji psychotropowych DMT i Harminy, wykorzystywanych do przygotowania wywaru Ayahuasca.

Grupa miała na celu organizowanie narkotycznych spotkań, prowadzonych przez “Szamana”, na których uczestnicy zażywali niebezpieczny wywar. Ceremonie te, jak informuje policja, nie tylko stanowiły poważne zagrożenie dla zdrowia uczestników, ale również były częścią nielegalnego procederu, który generował znaczne ilości narkotyków.

Śledztwo w tej sprawie było niezwykle skomplikowane z uwagi na tajność i hermetyczność grupy. Jednak dzięki nowoczesnym metodom pracy operacyjnej oraz zaangażowaniu policjantów udało się zgromadzić wystarczające dowody, aby przeprowadzić skuteczną akcję.

Podczas przeszukania miejsca, w którym miała odbyć się kolejna ceremonia, policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o udział w procederze. Wśród zatrzymanych znaleźli się 65-letni obywatel Stanów Zjednoczonych, jego 48-letnia żona, oraz właściciele budynku, gdzie odbywały się spotkania – 35-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna.

W trakcie akcji zabezpieczono blisko 40 kg nielegalnych substancji zawierających DMT i Harminę, przeznaczonych do sporządzenia mikstury oraz 6,5 litra gotowego wywaru Ayahuasca. Przy wsparciu specjalistów z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz policyjnego psa tropiącego zebrane zostały niezbędne dowody przestępstwa.

W wyniku postawionych zarzutów wszyscy zatrzymani stanęli przed Prokuraturą Rejonową w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Otwocku, trójka zatrzymanych została objęta aresztem tymczasowym, natomiast żona organizatora została objęta policyjnym dozorem z zakazem opuszczania kraju.

Cała sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia Prokuraturze Rejonowej w Otwocku, która kontynuuje śledztwo w tej sprawie.

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top