Rozwój czytelnictwa w otwockich szkołach

Z czytaniem jest jak z bieganiem. Albo kochasz, albo nienawidzisz. Nie zmienia to jednak faktu, że miłość do czytania dobrze wpajać już od najmłodszych lat. Dom, szkoła, biblioteka to idealne miejsca, aby pokazać, że książki nie gryzą i warto je lubić.

Zgodnie z najnowszą informacją opublikowaną na stronie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, w 2024 roku kilka szkół na terenie Mazowsza otrzymało wsparcie finansowe w ramach rządowego programu. Środki te mają na celu poprawę warunków edukacyjnych oraz promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

Oto lista placówek objętych tym wsparciem oraz przeznaczone kwoty:

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku

Kwota wsparcia: 12 000,00 zł.

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 w Otwocku Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej Curie w Otwocku

Kwota wsparcia: 12 000,00 zł.

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr. 4 w Józefowie Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „Jędruś” w Józefowie

Kwota wsparcia: 4 000,00 zł.

Łączna kwota przeznaczona na realizację zadania wynosi 35 000 zł. Jednak wnioskowana kwota wsparcia finansowego wynosi 28 000 zł, co oznacza, że wkład własny Powiatu Otwockiego to 7 000 zł.

Głównym celem planowanego działania jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi, niebędących podręcznikami, oraz zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Dodatkowo, przewidziane są działania promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

To wsparcie finansowe stanowi ważny krok w kierunku podnoszenia jakości edukacji oraz rozwijania umiejętności czytelniczych wśród uczniów na Mazowszu.

Foto: Pixabay

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top