Obchody 3 maja w Otwocku

W piątek, 3 maja 2024 roku, mieszkańcy Otwocka oraz okoliczni goście będą mieli okazję uczcić ważne wydarzenie historyczne – 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaplanowane uroczystości obfitować będą w różnorodne wydarzenia kulturalne i patriotyczne.

Rozpoczęcie obchodów nastąpi o godzinie 9.30 w Parafii św. Wincentego a’Paulo, gdzie odprawiona zostanie uroczysta Msza św. z udziałem władz oraz pocztów sztandarowych. To moment refleksji i modlitwy, który ma upamiętnić ducha wolności i demokracji, który przyświecał twórcom Konstytucji.

Po Mszy św., o godzinie 11.00, władze miasta i powiatu otwockiego symbolicznie złożą kwiaty pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującym się przy ul. Kościuszki w Otwocku. To gest szacunku i hołdu dla postaci kluczowej dla polskiej historii.

Oficjalna część uroczystości zostanie zakończona w Muzeum Ziemi Otwockiej, przy ul. Narutowicza 2, gdzie zaplanowany jest piknik. W programie pikniku znajdą się następujące wydarzenia:

  • 13.00: Uroczyste otwarcie, w którym wezmą udział członkowie Otwockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  • 13.30: Wykład poświęcony Konstytucji 3 Maja i jej legendzie, który pozwoli zgłębić tajniki tego historycznego dokumentu.
  • 14.00: Koncert Otwockiej Orkiestry Dętej, który uświetni atmosferę uroczystości swoimi dźwiękami.
  • 15.00: Piknikowanie przy ognisku.
  • 16.00: Zakończenie uroczystości.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Otwocka i okolic do wspólnego uczczenia tego wyjątkowego święta narodowego. Niech 233. rocznica Konstytucji 3 Maja będzie dla nas wszystkich okazją do patriotycznej refleksji oraz radości z bycia częścią wspólnej historii Polski.

Foto: UM Otwock

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top