Kolejny Świdermajer może stać się zabytkiem

Kilka dni temu Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków przekazał na swoim facebookowym profilu informację o zakończonych oględzinach jednego z otwockich świdermajerów. Czy zostanie on wpisany na listę zabytków?

W Otwocku, przy urokliwej ulicy Świerkowej 16, stoi piękny drewniany dom, który wkrótce może zostać uznany za zabytek. Kilka dni temu przeprowadzono oględziny tego wyjątkowego budynku, a teraz pracownicy Wydziału Rejestru i Dokumentacji skrupulatnie badają jego historię oraz stan zachowania substancji zabytkowej.

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podzielił się tą informacją w mediach społecznościowych, podkreślając znaczenie i wartość kulturową tej unikatowej konstrukcji.

Drewniany budynek mieszkalny przy ul. Świerkowej 16 w Otwocku przeszedł oględziny, a teraz dokładnie badamy jego historię oraz stan zachowania substancji zabytkowej – czytamy we wpisie Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na Facebooku.

To wydarzenie budzi zainteresowanie nie tylko lokalnej społeczności, ale także miłośników architektury i historii. Dom przy ulicy Świerkowej, dzięki swojemu wyjątkowemu charakterowi, może wkrótce trafić do rejestru zabytków, co będzie świadectwem troski o dziedzictwo kulturowe regionu. A według zapewnień Konserwatora Zabytków, jednym z priorytetów jest dbałość o architekturę drewnianą.

Otwocki drewniany dom kryje w sobie historię i tradycję, które warto zachować dla przyszłych pokoleń.

Foto: Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top