Wiosenne otwarcie – dzień ziemi w „Bazie Torfy”

Wyjątkowe wydarzenie, które otworzy majówkowy sezon w wyjątkowy sposób już niebawem – Wiosenne Otwarcie – Dzień Ziemi w MPK! To niezwykła okazja, aby w bliskim kontakcie z naturą spędzić czas w sposób nie tylko przyjemny, ale i edukacyjny. Data do zapamiętania: 28 kwietnia 2024 roku (niedziela), godzina 12:00. Spotykamy się w malowniczym Ośrodku Edukacyjnym “Baza Torfy”, gdzie czekać będą fascynujące aktywności i wiele atrakcji.

W planach są warsztaty przyrodnicze, podczas których będziecie mogli zgłębiać tajniki otaczającego nas świata naturalnego. Czekają nie tylko interesujące prezentacje, ale także praktyczne zajęcia, które pozwolą nam lepiej zrozumieć, jak ważna jest harmonia między człowiekiem a naturą. Nie zabraknie również gier i zabaw, które dodadzą energii i radości każdemu uczestnikowi.

Będzie można również wyruszyć na spacer, podczas którego będziecie mieli okazję podziwiać piękno okolicznej przyrody i delektować się świeżym powietrzem. To doskonała okazja nie tylko do wypoczynku, ale i do refleksji nad tym, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne.

Na zakończenie dnia czekać będzie na nas relaks przy ognisku na malowniczej polanie. To nie tylko doskonała okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu, ale i moment, w którym będziemy mogli podzielić się swoimi refleksjami na temat otaczającej nas przyrody oraz naszych obowiązków wobec niej.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, jak istotna jest edukacja przyrodnicza oraz troska o środowisko naturalne. W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, naszą misją jest nie tylko promowanie ekologicznego stylu życia, ale i rozwijanie świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej. Dzięki naszym wspólnym działaniom możemy przyczynić się do ochrony różnorodności biologicznej oraz zachowania równowagi ekologicznej na naszej planecie.

Dołącz do wydarzenia i razem uczestniczmy w budowaniu lepszego, bardziej zrównoważonego świata, w którym człowiek żyje w harmonii z naturą! Zapraszamy serdecznie!

Foto: Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top