Karczew zdobywa kolejne środki

Nie spoczywając na laurach – Karczew kontynuuje dynamiczną działalność w pozyskiwaniu znaczących środków dla dobra gminnej społeczności! Tym razem władze odniosły sukces w staraniach o wsparcie z Programu Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy, co zaowocowało przydzieleniem dotacji w imponującej wysokości 591 443,70 zł.

W ramach projektu “Cyberbezpieczny samorząd w Gminie Karczew” przewidziane są liczne inicjatywy mające na celu wzmocnienie bezpieczeństwa informatycznego. Planowane są opracowanie oraz wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informatycznym, przeprowadzenie audytu zgodności KRI, szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz specjalistyczne kursy dla pracowników Urzędu Miejskiego. Ponadto, zakupione i wdrożone zostaną kompleksowe systemy teleinformatyczne, obejmujące nie tylko urządzenia i oprogramowanie, lecz także usługi zapewniające skuteczną prewencję, detekcję oraz reakcję na zagrożenia cybernetyczne.

Biorąc pod uwagę niedawne ataki hakerskie w innych gminach, w tym również w Otwocku, Karczew postanowił wzmocnić odporność oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych. Realizacja projektu planowana jest w latach 2024-2025.

Ale to nie koniec dobrych wieści! Dzięki kolejnej dotacji, tym razem w wysokości 227 000 zł, możliwa będzie realizacja budowy parku trampolin na Osiedlu Zagóry przy ul. Hallera. Jest to inwestycja, która ma na celu stworzenie miejsca zabawy i rekreacji dla mieszkańców, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dotacja została przyznana z budżetu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, co dodatkowo podkreśla znaczenie inicjatywy dla regionu.

Foto: FB Michał Rudzki – Burmistrz Karczewa

Facebook
Twitter
Scroll to Top