Całowanie: 120 g narkotyków w karmniku dla ptaków

Podczas ostatniej akcji policji z Otwocka, kryminalni dokonali zatrzymania 50-letniego mężczyzny podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość nielegalnych substancji oraz ujawnili skrytki, w których były one przechowywane.

Informacje o potencjalnym przestępcy dotarły do policji za pośrednictwem anonimowych źródeł. Po dokładnych ustaleniach, kryminalni z Otwocka rozpoczęli obserwację podejrzanego. Okazało się, że mężczyzna często przebywa u swojej konkubiny, co pozwoliło policji na określenie potencjalnego miejsca przechowywania narkotyków.

Podczas rutynowego legitymowania podejrzanego, policjanci ujawnili przy nim zawiniątko z zawartością amfetaminy. To doprowadziło do jego natychmiastowego zatrzymania, a następnie przeszukania dwóch posesji: jednej należącej do podejrzanego oraz drugiej, będącej własnością jego konkubiny.

W trakcie przeszukania, policja korzystała z pomocy policyjnego psa, który wskazał na miejsca, gdzie ukryte były narkotyki. Znaleziono między innymi mefedron oraz większą ilość amfetaminy ukrytej w karmniku dla ptaków na podwórku. Łącznie zabezpieczono znaczną ilość substancji psychotropowych.

Po zatrzymaniu, mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z prawem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku zawnioskował do Sądu Rejonowego o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, tym samym decydując o umieszczeniu podejrzanego w areszcie na 3 miesięcy.

Ta operacja to kolejny sukces policji w walce z handlem narkotykami na terenie powiatu. Dzięki skutecznej pracy kryminalnych, niebezpieczne substancje znów zostały wyjęte z obiegu, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
Scroll to Top