Dobrostan mieszkańców vs dobrostan Starostwa. Reakcja po naszej interwencji

Na stronie starostwa powiatowego pojawiła się informacja: „W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni medialnej, dotyczącymi zamknięcia jedynej apteki całodobowej w powiecie otwockim, dementujemy te doniesienia”.

Powiat bez apteki całodobowej? Władze powiatu składają puste obietnice?

W dalszej części komunikatu czytamy: ” W niniejszym artykule przedstawiamy kilka istotnych faktów.
Po pierwsze informujemy, że Starostwo Powiatowe wysłało pismo do wszystkich aptek w powiecie w sprawie prowadzenia dyżurów zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego, a konkretnie z art. 94 ust. 4 ustawy z dnia 6.09.2001 roku. Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom ciągłego dostępu do niezbędnych usług farmaceutycznych, w tym także w godzinach nocnych.
Co więcej – w budżecie na rok 2024 zostały zabezpieczone środki finansowe na utrzymanie całodobowej apteki w powiecie. Nasze priorytety są jasne – dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego podejmujemy odpowiednie kroki, aby zagwarantować ciągłość funkcjonowania tej ważnej placówki.
Na koniec informujemy, że obecnie trwają rozmowy z apteką, która ma kontynuować dyżury całodobowe w powiecie otwockim. Naszym celem jest zapewnienie stabilności oraz wysokiej jakości usług farmaceutycznych dla naszych mieszkańców.
Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia rozwieją wszelkie wątpliwości. Będziemy na bieżąco informować Państwa o kolejnych krokach i postępach w tej sprawie.”

Bardzo cieszy nas fakt, że naszego treść artkułu dotarła w końcu do decyzyjnych osób z Zarządzie Powiatu, które w trakcie powstawania artykułu nie znalazły czasu na odpowiedzi na nasze pytania. Materiał, został oparty o fakty, jakie miały miejsce w trakcie nieudanych rozmów pomiędzy apteką a władzami powiatu.
Tymczasem, władze Starostwa, zapewne będąc pod wrażeniem naszego, szeroko komentowanego artykułu, tydzień po jego publikacji, postanowiły wrócić do rozmów. To również bardzo nas cieszy, bowiem celem publikacji było przedstawienie problemu braku całodobowej apteki w niemal 50-cio tysięcznym mieście.

Rozumiemy również publikację, która pojawiła się w dniu dzisiejszym (dzień po powtórnym kontakcie z przedstawicielem apteki) jakoby portalotwocki.pl wprowadzał w błąd Czytelników. Zadaniem materiału opublikowanego na stronach powiatu było wyjaśnienie, że zdrowie mieszkańców jest priorytetowe, że środki dla apteki się znajdą, jak również naiwne zrzucenie winy na lokalne media. Szczęście, że Czytelnicy nie gęsi, swój rozum mają…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top