Nowa Siedziba Przedszkola Nr 1 w Michalinie – Edukacja wśród Natury

Burmistrz Józefowa, Marek Banaszek, podpisał umowę na budowę nowej siedziby Miejskiego Przedszkola nr 1 w Michalinie, inaugurując tym samym projekt, który ma na celu stworzenie nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej i rekreacyjnej dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Wartość całej inwestycji szacowana jest na blisko 14,5 miliona złotych. 4 miliony złotych zostanie dofinansowane z Budżetu Województwa Mazowieckiego, co potwierdza znaczenie projektu dla lokalnej społeczności oraz wsparcie ze strony władz regionalnych.

Struktura obiektu

Nowa siedziba przedszkola została zaplanowana z myślą o kompleksowej obsłudze dzieci oraz zapewnieniu odpowiednich warunków do nauki i zabawy. Składa się ona z dwóch głównych części:

Zespół edukacyjny: To pięcio-oddziałowy kompleks edukacyjny, który będzie w stanie pomieścić do 125 dzieci. Jest to istotna część budynku, zapewniająca komfortowe warunki do nauki i rozwoju dla najmłodszych mieszkańców Michalina.

Zespół pomieszczeń wspólnych: Obejmuje on sale wielofunkcyjne, salę gimnastyczną, stołówkę oraz kuchnię przedszkolną z pomieszczeniami socjalnymi. Ta część budynku zapewni nie tylko miejsce do nauki, ale także do spożywania posiłków i aktywności rekreacyjnych.

Inicjatywa budowy nowej siedziby przedszkola uwzględnia również aspekty ekologiczne i zrównoważonego rozwoju. W okolicy budynku przewidziano dwa ogólnodostępne stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, co stanowi istotny krok w kierunku promocji środowiska przyjaznego dla elektromobilności.

Przestrzeń zabawowa dla dzieci

Nie tylko wnętrze budynku zostało zaplanowane z myślą o potrzebach dzieci. Plac zabaw przed przedszkolem został umiejscowiony w naturalnym przerzedzeniu drzewostanu, co pozwoliło uniknąć nadmiernych wycinek drzew i zachować istniejące walory krajobrazowe i przyrodnicze. Projekt przewiduje stworzenie leśnego ogrodu zabaw, podzielonego na trzy strefy tematyczne: twórczą, przygodową i sprawnościową. Wszystkie elementy zabawowe będą wykonane z naturalnych materiałów, które wpisują się w leśny charakter miejsca.

Termin realizacji robót planowany jest na 16 miesięcy od daty zawarcia umowy, co oznacza spodziewane zakończenie prac budowlanych 28.07.2025 roku.

Projekt został zaprojektowany przez firmę Regio, a nadzór architektoniczny sprawuje Architekt Piotr Czyżewski.

Nowa siedziba Miejskiego Przedszkola nr 1 w Michalinie to nie tylko miejsce nauki, ale także oaza edukacji i zabawy, stworzona z myślą o rozwoju dzieci oraz promowaniu wartości ekologicznych i społecznych w lokalnej społeczności.

Foto: UM Józefów/Regio

Facebook
Twitter
Scroll to Top