Polecamy wystawę w Otwocku: Hiperrealistyczne obrazy

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury otwarta została wystawa „Zmalowany kadr – w szczególe i w ogóle”. Jej autorką jest 18-letnia Maja Białek, bardzo uzdolniona wychowanka Pracowni Malarstwa i Rysunku PMDK. Obrazy można oglądać do 7 kwietnia.

Maja Białek w swojej twórczości lubi eksperymentować, czerpie inspirację z życia i otoczenia oraz dorobku znanych artystów. Na wystawie – w większości złożonej z obrazów realistycznych i hiperrealistycznych, można oglądać kopie obrazów takich twórców, jak Tamara Łempicka i Rafał Olbiński. Młoda artystka próbuje jednak odnaleźć własną drogę. Jej celem jest zgłębianie technik malarstwa oraz projektowania, żeby w przyszłości zająć się tym zawodowo.

„Malarstwem i rysunkiem interesuję się od dziecka. Na tegorocznej wystawie chcę przedstawić moją wizję świata, codziennego życia. Uchwycić w szczegółach momenty, które zapisały się w mojej pamięci. Celem jest pokazanie, że malarstwo może być równie realistyczne, jak obrazy widziane gołym okiem, stąd tytuł wystawy. Moje prace przedstawiają krople deszczu odbijające światło, czy też zwykłe sceny codziennego dnia. W każdym miejscu możemy znaleźć coś pięknego i unikatowego, stąd chęć utrwalenia tego na papierze lub płótnie. Wszystkie doświadczenia, jakich doznałam w ostatnim czasie, były inspiracją do stworzenia prezentowanych prac. Chcę przedstawić dojrzałą oraz wrażliwą stronę malarstwa, która może być bardzo efektowna i ciekawa.” – opowiada Maja.

W PMDK rozwija talent plastyczny od ponad ośmiu lat po okiem Anetty Myszkorowskiej. Angażuje się również w działania wolontariatu, wspiera charytatywnie akcje organizowane przez placówkę. Za ten wkład otrzymała Oznakę Wzorowego Wychowanka PMDK. Wystawę można oglądać do 7 kwietnia w galerii na I piętrze. Wstęp jest wolny.

pds

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top