Koncert Charytatywny Nauczyciele Dzieciom: Bananowy song!

Już po raz dziewiąty nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku zapraszają na wielki koncert charytatywny. Dochód z tej wyjątkowej imprezy jak zawsze będzie wsparciem dla podopiecznych placówki. Gwiazdą wieczoru jest zespół Vox a Portalotwocki.pl jednym z patronów medialnych koncertu.

Koncert Charytatywny Nauczyciele Dzieciom to już prawdziwa otwocka instytucja. Pierwsza, nieco spontaniczna edycja, pomogła zebrać pieniądze na rehabilitacyjne wakacje w Bułgarii dla dużej grupy dzieci z ośrodka na ul. Majowej. Sukces był wielki i chyba zaskoczył nawet organizatorów. Postanowiono więc kontynuować ten pomysł i koncert na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz Otwocka.

Wydarzenie to prawdziwa petarda – kolorowe i radosne, rozśpiewane i roztańczone, pełne emocjonujących występów i prawdziwych gwiazd. Na scenie PMDK dla dzieci z SOSW Nr 1 grali już m.in.: Margaret, Majka Jeżowska, Ewelina Flinta, zespół IRA, Kuba Sienkiewicz z grupy Elektryczne Gitary. Inicjatywę wspiera od lat Maciej Rock – prezenter Polsatu prowadzi te koncerty z werwą i ogromnym poczuciem humoru. Wisienką na torcie jest zawsze wielki musicalowy występ nauczycieli i zaproszonych przyjaciół. I jest to show godne teatru Rampa, które trzeba zobaczyć!

Przed nami już IX edycja. W tym roku celem zbiórki pieniężnej jest doposażenie i renowacja placu zabaw dla niepełnosprawnych uczniów z ośrodka. Zaplanowano położenie nowoczesnego, atestowanego podłoża pod plac zabaw, przystosowanego dla dzieci na wózkach inwalidzkich. Jeśli środki pozwolą, zostanie także zakupiony sprzęt rehabilitacyjny i rekreacyjny dla dzieci.

Co znajdzie się w tegorocznym programie? Na scenie wystąpią zaprzyjaźnieni artyści (tancerze, piosenkarze, aktorzy, instruktorzy fitness), będą oczywiście tańczący i śpiewający nauczyciele, uczniowie SOSW z zespołem HIT na czele oraz goście specjalni – zespół Vox. Legendarna grupa gra obecnie jako trio w składzie Jerzy Słota, Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera. W 2022 roku odszedł nieodżałowany Witold Paszt. Czy zabrzmi „Bananowy song”? Nie może być inaczej!

Koncert poprzedzi kiermasz świąteczny, który ruszy o godz. 16:00. Na stoiskach znajdziemy pisanki, palmy wielkanocne, stroiki, koszyki z wikliny, ozdoby wielkanocne. Będą również stoiska gastronomiczne ze słodkościami, wędlinami, domowymi przetworami a nawet bigos. Przygotowano też wystawy prac uczniów.

PMDK Otwock, ul. Poniatowskiego 10, 23 marca, godz. 17-20.30. Cegiełki-wejściówki są do nabycia u organizatora lub w PMDK. Rezerwacji można dokonywać pod numerem tel. 601 152 294.

pds

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top