Nielegalny obrót autami. Wynajmował i sprzedawał

Paweł K., lat 26, został zatrzymany przez policję KPP w Otwocku w miejscowości Lipiny na terenie powiatu mińskiego w związku z podejrzeniem oszustw związanych z wynajmem i sprzedażą samochodów. Według informacji policji, mężczyzna działał w celu uzyskania korzyści majątkowej, doprowadzając szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Policjanci podjęli działania operacyjne po otrzymaniu informacji o podejrzanym procederze. W ich trakcie, na jednej ze znajdujących się posesji w Lipinach, ujawnili skradziony pojazd marki Toyota Aygo X. Podczas próby zatrzymania podejrzanego, mężczyzna nie reagował na polecenia policji i podjął próbę ucieczki samochodem. Policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dokonali niezwłocznego zatrzymania uciekiniera przy użyciu nieoznakowanego radiowozu. Na szczęście w trakcie zatrzymania nikt nie odniósł obrażeń.

Po zatrzymaniu Pawła K. ustalono, że działał wspólnie z innymi osobami, wynajmując samochody od jednej z firm na terenie Warszawy, a następnie sprzedając je za pośrednictwem Internetu, pomimo braku uprawnień do takich działań. Cała sprawa jest przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku. Po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi, prokurator zawnioskował o tymczasowe aresztowanie Pawła K., które zostało zatwierdzone przez Sąd Rejonowy w Otwocku na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w sprawie nadal trwa, a podejrzanemu postawiono łącznie 6 zarzutów związanych z oszustwami majątkowymi. O szczegółach dalszego postępowania będą informować odpowiednie służby ścigania.

Foto: KPP Otwock

Facebook
Twitter
Scroll to Top