Awaria w “Dwójce”. Zalane pomieszczenia.

Miniony weekend przyniósł nieoczekiwane wyzwanie dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku, kiedy to budynek został zalany po awarii instalacji wodnej. W najtrudniejszej sytuacji znalazły się sale przedszkolne oraz łazienka.

Zalanie miało miejsce niespodziewanie, a jego skutki okazały się dotkliwe. Woda leciała z łazienki na pierwszym piętrze, powodując zniszczenie sal przedszkolnych, łazienki oraz pomieszczeń w piwnicy szkoły. Natychmiastowa reakcja rodziców, nauczycieli i lokalnych służb ratunkowych była kluczowa w ograniczeniu strat i zapewnieniu bezpieczeństwa. Dzięki mobilizacji udało się przystąpić do działań.

Obecnie, mimo że najgorsze już minęło, prace nad osuszaniem pomieszczeń wciąż trwają. Woda zostawiła po sobie ślady w postaci zalanego sufitu, ścian, zniszczonych futryn, drzwi oraz uszkodzonej instalacji elektrycznej. Jest to nie tylko wyzwanie logistyczne, ale także finansowe dla szkoły.

Niezwykle ważne jest teraz zapewnienie odpowiedniego wsparcia. Liczy się każda pomoc – zarówno w formie finansowej, jak i materialnej. -Dziś składamy dokumenty do ubezpieczyciela, jesteśmy również w kontakcie z dobrymi ludźmi, którzy chcą nam pomóc- mówi dyrektor placówki Pani Magdalena Słupska.

Istotne jest szybkie przywrócenie normalnego funkcjonowania szkoły oraz przedszkola. Wyłączenie z użytkowania pomieszczeń utrudnia pracę placówki, jednak mimo wszystko szkoła jest otwarta.

Dyrekcja bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w akcji ratunkowej i wszystkim tym, którzy oferują swoją pomoc w doprowadzeniu szkoły do stanu sprzed zalania.

Foto: OSP Jabłonn/MK

Facebook
Twitter
Scroll to Top